Just another weblog
Monday January 21st 2019

Spodnie baggy – skąd się wzięły?

Kiedy słyszymy o spodniach typu baggy, przed oczami pojawia się nam para luźnych spodni, zazwyczaj ze ściągaczami. Każdy więc doskonale wie, jak wyglądają, ponieważ już od dłuższego czasu są jednym z najgorętszych trendów modowych.

Trochę historii

Spodnie baggy widujemy codziennie. Sięgają po nie zazwyczaj osoby młode. Jednak, czy wiemy, skąd się wzięły? Ich historia sięga lat dziewięćdziesiątych, kiedy to amerykański raper – MC Hammer błyskawicznie zyskiwał coraz większą popularność. Charakterystycznym elementem ubioru mężczyzny były luźne spodnie z obniżonym krokiem. Trend szybko się rozpowszechnił, a ubranie zaczęto nazywać hammerkami. Każdy szanujący się raper musiał mieć je w swojej garderobie. Z czasem tego typu spodnie zagościły na stałe w kulturze streetwear’u.

Małe zmiany

Jak powszechnie wiadomo, moda zmienia się bardzo szybko. I tak było również w tym przypadku. Obecnie tego typu spodnie różnią się odrobinę od pierwowzoru. Są zdecydowanie węższe, choć nadal nie przylegają do ciała. Krok znajduje się wyżej, przez co spodnie lepiej leżą. Ponad to, do wielu modeli dodaje się ściągacze, przeszycia, kieszenie, łaty, czy też dziury lub przetarcia. Zmieniła się również nazwa, spodnie zyskały miano baggy. Warto również wspomnieć, iż hammerki szyte były z jeansu. A ich unowocześnioną wersję dostaniemy nawet w wersji dresowej. Nie są już charakterystyczne wyłącznie dla kultury hip hopowej. Zakładają je zazwyczaj młodzi reprezentujący rozmaite środowiska. Kobiety nie są tu wyjątkiem.

Interesting Sites

    Archives